Tim Kuk zbulon se si të “pastroni kokën” nga detyrat e përditshme: Një hap për një resetim mendor

Tim Kuk zbulon se si të “pastroni kokën” nga detyrat e përditshme: Një hap për një resetim mendor

Nëse po kërkoni një mënyrë për të pastruar kokën, thjesht dilni jashtë. Të paktën kështu bën CEO i Apple, Tim Kuk. 62-vjeçari drejton një nga kompanitë më të mëdha të teknologjisë në botë, me një bazë të madhe fansash dhe një kapitalizim tregu prej 2.62 trilion dollarësh, që sjell një gamë të gjerë presionesh dhe […]

Read More
 JA “KËSHTJELLA” E RE E APPLE

JA “KËSHTJELLA” E RE E APPLE

Disa video të xhiruara me dron kanë filmuar ndërtesën e re të  Apple Campus 2 në stilin UFO, por kjo video e fundit është pamja më e mirë që kemi patur deri tani. Videoja e re, xhiruar nga përdoruesi në YouTube Sexton Videography, tregon strukturat e Apple në formën e tyre pothuajse të përfunduar, me shumicën […]

Read More